دادنامه با موضوع حکم بر الزام به اقاله اموال تملیکی و الزام به تنظیم سند رسمی

دادنامه با موضوع حکم بر الزام به اقاله اموال تملیکی و الزام به تنظیم سند رسمی

 دادنامه مورخ ۱۴۰۱/۳/۱۰ صادره از دادگاه تجدیدنظر

در مورد دعوای الف به طرفیت بانک … به خواسته الزام خوانده به اجرای تعهدات خود مبنی بر اقاله و الزام به تنظیم و انتقال رسمی پلاک ثبتی ….به انضمام خسارت قانونی بنا به شرح و استدلالی که در آن آمده وارد تشخیص و به استناد موارد مندرج در رأی حکم بر الزام خوانده ردیف اول به اجرای تعهدات خود مبنی بر اقاله و الزام به تنظیم سند رسمی خواهان و پرداخت خسارت دادرسی در حق وی صادر گردیده است.

بانک …..با دخالت وکیل خود نسبت به این رأی تجدیدنظرخواهی نموده است هیئت شعبه جهت بررسی موارد اعتراض مبادرت به تعیین وقت رسیدگی نمود با توجه به محتویات پرونده تجدیدنظرخواهی غیروارد است.

مطابق محتویات پرونده بانک … پس از تملک اسناد  رهنی تعدادی از ضامنین، از جمله خواهان بدوی به موجب صورت جلسه مورخ ۹۳/۲/۱۰ برای وی از مالکین ملکهای تملیکی به نام خانم … نمایندگی اعطا نموده که نسبت به فروش یکی از ملکهای تملیکی که سابقاً متعلق به خود خانم … بوده) اقدام و سپس از محل ثمن دریافتی سه پلاک تملیک شده را آزاد نماید.

در اجرای این توافق خانم … اقدام به فروش ملک به احد از خوانندگان به نام … نموده و وجه مأخوذه ناشی از ثمن را به حساب بانک واریز مینماید علیرغم اینکه ثمن دریافتی حسب نظریه کارشناسان کفایت آزادسازی ملک خواهان بدوی را داشته ولیکن بانک از عمل به تکلیف مورد توافق در آزادسازی سند خودداری مینماید.

با توجه به شرح مذکور دادنامه بدوی صائب است دفاع بانک …..اینکه خانم مشخص ننموده که کدام یک از سه سند مورد توافق آزاد شود با توجه به مکاتبات ….. وارد نیست .حسب نظریه کارشناسان اقدامات صورت گرفته نیز خارج از مقررات بانکی در خصوص آزادسازی املاک تملیکی نیست با رد تجدیدنظر خواهی به استناد ماده ۳۵۸ قانون آیین دادرسی مدنی دادنامه را تأیید مینماید این رأی قطعی است

خدمات تخصصی موسسه حقوقی آبان 

النهایه با عنایت به حجم و پیچیدگی دعاوی حقوقی ، صرف مطالعه مطالب تقدیمی راهگشای حل مشکلات حقوقی اصحاب دعوا نمی باشد. لذا در جهت تسهیل اقدامات حقوقی و ممانعت از تضییع حقوق ، بهره مندی از خدمات وکیل متخصص برحسب نوع دعوا ، امری لازم و غیر قابل اجتناب است.

بر همین اساس موسسه حقوقی آبان با بهره مندی از وکلای متخصص در هر بخش ، آمادگی کامل خود را جهت ارائه جامع ترین خدمات حقوقی اعلام می نماید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات مرتبط

keyboard_arrow_up