وکیل دعاوی ارزی | وکیل رفع تعهد ارزی 

وکیل دعاوی ارزی | وکیل رفع تعهد ارزی 

وکیل دعاوی ارزی، تخصصی است که در خصوص دعاوی ارزی و موضوعات مرتبط با آن ایجاد شده و شخص به صورت متمرکز و تخصصی در این حوزه فعالیت می نماید. وکیل دعاوی ارزی، که خود یک وکیل متخصص بانکی است، در کنار بهره مندی ازدانش حقوقی و اخذ پروانه وکالت ، درخصوص موضوعاتی همچون تنظیم قراردادها ، قوانین و مقررات تجاری ، پولی و بانکی، گمرکی ، بازرگانی ، تجارت بین الملل و تعزیرات دارای دانش ، تخصص و تجربه های عملی طولانی مدت است. 

برهمین اساس موسسه حقوقی آبان، به عنوان پیش رو در ارائه خدمات تخصصی بانکی و ارزی، با بهره مندی از تخصص و تبحر وکلای متخصص دعاوی ارزی، که دارای سابقه فعالیت طولانی مدت در سیستم های بانکی هستند، که روزمه آنان در بخش معرفی وکلای موسسه گواه بر این مدعا است. آمادگی خود را نسبت به ارائه خدمات مشاوره و تنظیم لوایح تخصصی و قبول وکالت در دعاوی بانکی و ارزی اعلام می دارد.

وظایف وکیل پرونده های دعاوی ارزی بانکی | وظایف وکیل رفع تعهدات ارزی واردات و صادرات 

 1. اشرافیت کامل به قوانین و مقررات مرتبط با ارز اعم از قوانین و مقررات پولی و بانکی ، قوانین و مقررات  گمرکی ، قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا ، قوانین و مقررات سازمان تعزیرات حکومتی ، قوانین و مقررات دادگاه انقلاب نسبت به دعاوی ارزی
 2. اشرافیت کامل به نحوه طرح دعاوی مختلف ارزی و ارائه دفاعیات مناسب حقوقی در مراجع صالح به رسیدگی
 3. ارائه مشاوره های حقوقی ارزی بر حسب شرایط هر پرونده براساس تطبیق موضوع ارزی با بخشنامه ها و مصوبات پولی و بانکی صادره از سوی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار و سایر دستگاه های اجرایی
 4. بررسی اسناد و مدارک موکل و در صورت لزوم مطالعه دقیق پرونده مطروحه علیه موکل در مرجع رسیدگی کننده جهت اشرافیت به روند پرونده و امکان ارائه راهکار حقوقی لازم و دفاع متناسب
 5. تنظیم لوایح و دادخواست حقوقی تخصصی ارزی توسط وکیل دعاوی ارزی جهت ارائه به مرجع صالح به رسیدگی
 6. حضور در شعبه رسیدگی کننده به دعاوی ارزی و ارائه لوایح تخصصی ارزی و توضیحات به مرجع رسیدگی کننده
 7. حضور وکیل متخصص ارزی بانکی در جلسات دادرسی و ارائه جامع ترین دفاع تخصصی در دعاوی ارزی
 8. تنظیم دادخواست واخواهی و تجدیدنظرخواهی و اعاده دادرسی توسط وکیل دعاوی ارزی نسبت به دعاوی ارزی در مراجع صالح به رسیدگی

مزایای بهره مندی از خدمات وکیل دعاوی ارزی بانکی 

به جهت نوسان های اجتماعی و اقتصادی داخلی و بین المللی و تغییرات مختلفی که در زمینه قوانین پولی و بانکی ، گمرکی ، بازرگانی ، تجارت بین الملل ، قوانین و مقررات سازمان تعزیراتی و سایر مراجع صالح به رسیدگی به دعاوی ارزی حادث می شود، مباحث ارزی و روند پیگیری موضوعات ارزی به سرعت در حال تغییر و تحول است .لذا دارا بودن اطلاعات جامع حقوقی و به روز برای بازرگانان ، قضات و وکلای محترم امری بسیار مشکل است. بر همین اساس شاهد آنیم که بازرگانان ، قضات و وکلای محترم از نحوه طرح صحیح دعوا ، ارائه راهکاری های حقوقی تخصی لازم و صدور آرای دارای استدلالهای جامعی که بتواند پاسخگوی رفع مشکلات ارزی باشد، عاجزند، بنابراین بهره مندی از دانش ، تبحر و تخصص وکیل دعاوی ارزی که با پیگیری روزمره در قوانین مرتبط ارزی امکان ارائه خدمات حقوقی لازم و ممانعت از اطاله دادرسی این قبیل دعاوی را دارا می باشد، امری لازم و غیرقابل اجتناب است. که عدم اهمیت بهره مندی از تخصص وکیل متخصص دعاوی ارزی، می تواند موجبات بروز خسارات مالی و هنگفتی را برای بازرگانان به همراه داشته باشد. که چه بسا با مراجعات متعاقب بعدی به وکیل دعاوی ارزی امکان رفع مشکلات حقوقی حاصل شده امکان پذیر نباشد.

وکیل رفع تعهد ارزی

وکیل رفع تعهد ارزی، شخصی است، که غالبا دارای سابقه فعالیت در سیستم بانکی است و به خوبی به قوانین و مقررات پولی و بانکی ، گمرکی ، بازرگانی ، تجارت بین الملل ، سازمان تعزیرات حکومتی و سایر مراجع صالح به رسیدگی و آخرین تغییرات صورت گرفته ، اشرافیت کامل دارند و می تواند با ارائه مشاوره و تنظیم لوایح تخصصی رفع تعهدات ارزی و دفاع مقتضی نسبت به رفع تخلف یا اتهام رفع تعهد ارزی نقش ویژه ای ایفا نماید.

که به کررات شاهدیم، به علت عدم بهره مندی از خدمات وکیل رفع تعهد ارزی ( وکیل دعاوی ارزی )  ، شکایت سازمان تعزیرات حکومتی منتج به تعلیق یا ابطال کارت بازرگانی، جریمه های مالی سنگینی علیه اشخاص حقیقی یا حقوقی شده است و چه بسا با اتهامات سنگین تری همچون اخلال در نظام اقتصادی مواجه شده اند، که تبعات سنگینی در دادسرا و دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی متوجه آنها شود.

خدمات حقوقی وکیل دعاوی ارزی بانکی در موسسه حقوقی آبان 

موسسه حقوقی آبان با بهره مندی از تخصص، تجربه و تبحر وکیل دعاوی ارزی ، مراتب آمادگی خود را نسبت به ارائه خدمات مشاوره و تنظیم لوایح تخصصی و قبول وکالت در دعاوی بانکی و ارزی ذیل به شما عزیزان را اعلام می نماید.

 1. دعاوی رفع تعهدات ارزی واردات
 2. دعاوی رفع تعهدات ارزی صادرات
 3. دعاوی آزاد سازی وثایق تعهدات ارزی
 4. دعاوی حوالجات ارزی
 5. دعاوی معاملات ارزی
 6. دعاوی کلاهبرداری ارزی
 7. دعاوی مطالبات ارزی
 8. دعاوی مسدودی حساب های ارزی
 9. ابطال اجراییه های ثبتی و عملیات اجرایی و مزایده ثبتی نسبت به اسناد رهنی و سند انتقال اجرایی
 10. ابطال ضمانت نامه های بانکی  و ممانعت از ضبط ضمانت نامه های بانکی و گمرکی
 11. استرداد وجه ضمانت نامه های بانکی ضبط شده
 12. رفع توقیف اسناد رهنی
 13. ابطال شرط نرخ سود مازاد در قرارداد بانکی
 14. ابطال شرط نرخ سود وجه التزام مازاد در قرارداد بانکی

خدمات تخصصی موسسه حقوقی آبان 

النهایه با عنایت به حجم و پیچیدگی دعاوی حقوقی ، صرف مطالعه مطالب تقدیمی راهگشای حل مشکلات حقوقی اصحاب دعوا نمی باشد. لذا در جهت تسهیل اقدامات حقوقی و ممانعت از تضییع حقوق ، بهره مندی از خدمات وکیل متخصص برحسب نوع دعوا ، امری لازم و غیر قابل اجتناب است.

بر همین اساس موسسه حقوقی آبان با بهره مندی از وکلای متخصص در هر بخش ، آمادگی کامل خود را جهت ارائه جامع ترین خدمات حقوقی اعلام می نماید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات مرتبط

keyboard_arrow_up