امکان ابطال سند رسمی انتقالی که پس از وقوع معامله با مبایعه نامه عادی تنظیم شده است.

امکان ابطال سند رسمی انتقالی که پس از وقوع معامله با مبایعه نامه عادی تنظیم شده است.

پرسش :

شخص (الف) ملک خود را با قولنامه عادی به شخص (ب) فروخته و متعاقباً شخص (الف) همین ملک را به شخص (ج) می فروشد و سند به نام شخص (ج) منتقل و شخص (ج) با اخذ وام سند را در رهن بانک قرار میدهد شخص (ب) دادخواست ابطال سند مالکیت تقدیم میکند آیا خواسته فوق قابل پذیرش است یا باید دادخواست اثبات وقوع بیع خود و ابطال بیع نامه دوم و ابطال مالکیت به طرفیت شخص (الف) و (ج) و بانک تقویم نماید؟

پاسخ:

اولاً ابطال سند مالکیت در پرسش مطروحه مورد پیدا نمی کند و احتمالاً منظور خواهان ابطال سند رسمی انتقال تنظیمی در دفتر اسناد رسمی از جانب فروشنده با خریدار بعدی بوده است؛

ثانیاً لازم است که فروشنده و خریدار بعدی و بانک مربوطه نیز طرف دعوا قرار گرفته و خواهان بایستی بدواً صحت وقوع بیع فروشنده و خویش را اثبات نماید، تا ابطال سند رسمی انتقال یا خریدار موخر قابلیت پذیرش پیدا نماید

خدمات تخصصی موسسه حقوقی آبان 

النهایه با عنایت به حجم و پیچیدگی دعاوی حقوقی ، صرف مطالعه مطالب تقدیمی راهگشای حل مشکلات حقوقی اصحاب دعوا نمی باشد. لذا در جهت تسهیل اقدامات حقوقی و ممانعت از تضییع حقوق ، بهره مندی از خدمات وکیل متخصص برحسب نوع دعوا ، امری لازم و غیر قابل اجتناب است.

بر همین اساس موسسه حقوقی آبان با بهره مندی از وکلای متخصص در هر بخش ، آمادگی کامل خود را جهت ارائه جامع ترین خدمات حقوقی اعلام می نماید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up