نمونه دادخواست مطالبه ما به التفاوت کسری مساحت موضوع قرارداد

مشخصات طرفین
خواهان ——–

خواندگان

—–

وکیل یا نماینده
 خواسته

استدعای رسیدگی دایر بر الزام خوانده به پرداخت مبلغ …… ريال ما به التفاوت کسری مساحت یک باب مغازه تجاری به پلاک ثبتی … اصلی به میزان….

دلایل و منضمات

١- وكالتنامه ملصق به تمبر قانونی به شماره…. جنب سوپر مارکت

۲ -فتوکپی مصدق مبایعه نامهشماره … مورخ …

٣– فتوکپی مصدق تعهدنامه خوانده راجع به طرح اصلاحی | شهرداری ….

۴- فتوکپی مصدق گواهی ساختمان

۵ -فتوکپی كروكي محل وقوع )دادخواستملک

-۶ فتوکپی مصدق گواهی گواهان

ریاست محترم دادگستری/مجتمع قضایی

با سلام و احترام

به استحضار میرساند آقای …. با تنظیم مبایعه نامه شماره ….. مورخ …. مجتمع….. به عنوان فروشنده شش دانگ یک باب مغازه تجاری به پلاک ثبتی …. اصلی به مساحت ۴۰/۱۱ متر مربع با جميع ملحقات و منضمات آن واقع در صفادشت بلوار … ، پلاک … را از قرار هر متر مربع به مبلغ ……  ریال  با لحاظ تخفیف اعمال شده جمعاً به مبلغ … به آقایان واگذار نموده است.

  آقای … علی رغم علم و آگاهی به مساحت واقعی مورد معامله و در طرح تعریض و اصلاحی واقع شدن مغازه پیش گفته به میزان ۱۱/۰۳ متر مربع بر اساس تعهدنامه محضری به شماره… مورخ …. خوانده مبلغ … ريال مضاف بر مبلغ واقعی ثمن مبیع به صورت من غیر حق از موکلان دریافت نموده است. معهذا با عنایت به مندرجات مبایعه نامه شماره …. . مورخ . …. و تعهدنامه محضری به شماره … مورخ … و موادی گواهی گواهان به اسامی آقایان 1- …. ۲-…. استدعای رسیدگی دایر بر الزام خوانده به پرداخت مبلغ … ریال (معادل …. تومان) به لحاظ واقع شدن مبیع در طرح تعریض و اصلاحی شهرداری و کسری مساحت به میزان ۱۱/۰۳ متر مربع از مغازه تجاری به پلاک ثبتی ۲۳ اصلی مستنداً به مواد ۳۴۲ و ۳۸۴ (ق.م) و قواعد فقهی «المعروف عرفاً كالمشروط شرطة عادت شایع عمومی در حکم شرط است و نهى النبي عن بيع الغرور» پیغمبر اکرم (ص) بیع غرری را نهی کرده است ايضاً براساس نظریات فقهی حضرت امام خمینی (ره) که می فرماید: «جایز است مشتری به قول فروشنده که میگوید کالای مورد معامله فلان مقدار است اکتفا و اعتماد کند و بهای جنس را براساس وزنی و عددی و کیلی که فروشنده گفته بپردازد، چیزی که هست اگر بعداً خلاف گفته او کشف شد مشتری حق خیار پیدا میکند اگر فسخ کرد که همه کالا را پس می دهد و همه بها را پس می گیرد و اگر امضا کرد بهای مقدار ناقص به همان قیمتی که معامله براساس ان واقع شده را از فروشنده پس میگیرد» (تحریر الوسیله، ج ۴ کتاب بیع، ص ۳۸۵)

استدعای رسیدگی و صدور حکم دایر بر الزام خوانده به پرداخت مبلغ …. ریال از حيث استیفای حق و حقوق شرعی و قانونی موکلان را دارد.

 

نام و نام خانوادگی/ امضا

 

خدمات تخصصی موسسه حقوقی آبان 

النهایه با عنایت به حجم و پیچیدگی دعاوی حقوقی ، صرف مطالعه مطالب تقدیمی راهگشای حل مشکلات حقوقی اصحاب دعوا نمی باشد. لذا در جهت تسهیل اقدامات حقوقی و ممانعت از تضییع حقوق ، بهره مندی از خدمات وکیل متخصص برحسب نوع دعوا ، امری لازم و غیر قابل اجتناب است.

بر همین اساس موسسه حقوقی آبان با بهره مندی از وکلای متخصص در هر بخش ، آمادگی کامل خود را جهت ارائه جامع ترین خدمات حقوقی اعلام می نماید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up