نمونه دادخواست خلع ید

مشخصات طرفین
خواهان

مالک

خواندگان

متصرف غاصب

وکیل یا نماینده
 خواسته

صدور حکم مبنی بر خلع ید از یک قطعه زمین دارای پلاک ثبتی ………………واقع در ………….  مقوم بر………………………. ریال بانضمام کلیه خسارات قانونی

دلایل و منضمات

1 – فتوکپی مصدق سند مالكيت ۲- استعلام ثبتی ٣- جلب نظر کارشناس دادخواست

شرح دادخواست

ریاست محترم دادگستری……….

با سلام

احتراما به استحضار می رساند: اینجانب مطابق سند مالکیت پیوستی مالک یک قطعه زمین به مساحت…………………… متر مربع دارای پلاک ثبتی ……………………………….. واقع در………………………………… می باشم با توجه به اینکه خوانده محترم آن را عدوانا تصرف نموده است و با  وصف مراجعات مکرر به نامبرده حاضر به خلع ید و رفع تصرف از پلاک مذکور نگردیده است على هذا با تقدیم این دادخواست مستند به مواد ۳۰، ۳۱ و ۳۰۸ قانون مدنی و مواد ۱۹۸ و ۵۱۹ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی رسیدگی و صدور حکم به شرح ستون خواسته مورد استدعاست.

با تشکر و تجدید احترام

 

خدمات تخصصی موسسه حقوقی آبان 

النهایه با عنایت به حجم و پیچیدگی دعاوی حقوقی ، صرف مطالعه مطالب تقدیمی راهگشای حل مشکلات حقوقی اصحاب دعوا نمی باشد. لذا در جهت تسهیل اقدامات حقوقی و ممانعت از تضییع حقوق ، بهره مندی از خدمات وکیل متخصص برحسب نوع دعوا ، امری لازم و غیر قابل اجتناب است.

بر همین اساس موسسه حقوقی آبان با بهره مندی از وکلای متخصص در هر بخش ، آمادگی کامل خود را جهت ارائه جامع ترین خدمات حقوقی اعلام می نماید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up